مزایای استفاده از کوتاه کننده لینک

24.Feb.2022

در این پست میخواییم از مزایای استفاده از کوتاه کننده لینک براتون بگیم که کوتاه کردن لینک چه مزایایی دارد و چه کاربرد هایی خواد داشت که میتوانید به راحتی از آنها در سایت کوتاه کننده لینک استفاده کنید 

چهار مزیت استفاده از کوتاه کننده های لینک 

1. فضای کم برای استفاده و جایگزین لینکهای فارسی: محتوا بخش مهمی از هر استراتژی بازاریابی است. برای به اشتراک گذاری آن محتوا، به لینک های صحیح نیاز دارید. کوتاه کننده لینک کمک می کند بدون اینکه فضای زیادی با لینک های طولانی و فارسی در پست های اجتماعی خود اشغال کنید، پست های کوتاه و زیبایی برای مخاطبان خود ایجاد کنید. حتی میتوانید لینک های کوتاه شده را در روزنامه، مجلات، کارت ویزیت و پیام کوتاه (SMS) هم استفاده کنید. 

2. آنالیز، تحلیل و ردیابی لینک ها: یکی از دلایلی که اخیراً کوتاه کننده لینک بسیار مورد توجه قرار گرفته، داده های جامعی است که به صورت لحظه ای به مدیران میدهد. مدیران میتوانند لینک ها را به صورت گروهی و یا به صروت تکی آنالیز کنند؛ این آنالیز شامل: تعداد کلیک ها، موقعیت جغرافیایی (IP) ، صفحه ای که در آن لینک کلیک شده، دستگاه و مرورگر کاربر، می باشد.
این نوع اطلاعات برای مدیران وب سایت و شرکت ها بسیار ارزشمند است زیرا نشان می دهد مشتری ها از کجا می آیند، چه موقع می آیند و به چه چیزهایی علاقه دارند. این نوع اطلاعات به شرکت ها کمک می کند محصولات بهتری تولید کنند و همچنین مدیران سایت محتوای هدفمندتری تولید می کنند. اطلاعات دقیق باعث کارآیی بیشتر اقتصاد می شود. 
 
3. طراحی صفحات سفارشی، انتخاب آیکون، موضوع و توضیحات دلخواه: با استفاده از ابزارهای کوتاه کننده لینک میتوانید لینک ها، گروه های لینک، صفحات سفارشی، آیکون ها، دامنه های سفارشی و ... را بدون نیاز به کد نویسی طراحی، و مدیریت کنید.

4. نمایش ندادن لینک واقعی به کاربران: بعضی از کاربران از روی عمد از کوتاه کننده ها برای سردرگم کردن مردم استفاده میکنند. کاربر تنها پس از کلیک کردن بر روی لینک می‌تواند متوجه شود که بر روی چه چیزی کلیک کرده است. این قابلیت، می‌تواند مورد استفاده های غیراخلاقی نیز قرار گیرد. به عنوان مثال شما را به وب سایتی هدایت کند که اگر نامش را دیده بودید، روی آن کلیک نمی‌کردید.